Utrzymanie strony internetowej. Ile kosztuje?

Jaki jest koszt utrzymania strony internetowej?

To pytanie przyszło Ci na myśl, gdy pierwszy raz pomyślałeś o tym, że może warto zrobić firmową stronę. Często już mając pomysł na biznes, planujemy w budżecie wydatków koszt wykonania strony. Jaki zatem jest realny koszt wykonania takiej usługi?

Ceny wahają się od 500 zł w górę. Pewno zapytasz ile w górę? Ze stronami internetowymi jest jak z samochodami, wszystko zależy o jaki komfort i bezpieczeństwo Ci chodzi. Za niską kwotę nie ryzykuj, bo może się okazać, że to co otrzymasz nie jest tym czego oczekiwałeś. Samochód nie jeździ, a strona nie jest wyświetlana.

Do kosztu utrzymania strony internetowej nie wlicza się kosztów jej wykonania, bo te zazwyczaj są jednorazowe. Natomiast koszt utrzymania strony to serwer oraz domena, którą musimy odnawiać co rok, oraz Twój czas na uzupełnianie treści oferty Twojej firmy.

I o ile serwer z domeną to koszt od 150 zł w górę (to tak jak z tym samochodem tylko serwer to taki silnik, czym większy silnik tym mocniejsze auto ale i droższe), to koszt utrzymania strony to Twój czas.

No właśnie Twój czas to również koszt który musisz wliczyć do kosztów utrzymania strony. Jeśli uznasz, że jednak warto zlecić to specjalistycznej firmie to koszt będzie bardziej policzalny.

Łączny koszt to cena serwera, domeny, utrzymania strony, ewentualnej kampami reklamowej i pozycjonowania.

 

STRONNET Sylwia Płonka

"Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą." Henry Ford

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Pisz śmiało!
Proszę, nie krępuj się pisać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.