Test mobilności strony internetowej

Mobilnie.com.pl – narzędzie do testowania strony na różnych urządzeniach mobilnych. Wybieramy rodzaj telefonu, wpisujemy adres testowanej strony i mamy podgląd widoku na wybranym urządzeniu. Narzędzie to opracowane zostało w celu testowania wyglądu stron www w przeglądarkach internetowych używanych w telefonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych. Prezentacja wyglądu strony internetowej nieposiadającej wersji mobilnej może pomóc ich właścicielom w ocenie, czy potrzebne jest dostosowanie posiadanej strony do standardów mobilnych. W przypadku testowania strony przystosowanej do urządzeń mobilnych, narzędzie to szczególnie dobrze się sprawdza gdy testowana strona jest wykonana w technice Responsive Web Design.

Najbardziej jednak polecam narzędzie Google test optymalizacji mobilnej. Co prawda nie mamy możliwości wyboru modelu urządzenia, ale mamy informacje dotyczące jakości testowanej strony dla wersji mobilnej. Jeśli uzyskamy wynik zielony

Strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych
Obsługa tej strony na urządzeniu mobilnym jest łatwa

to wykonany test strony przeszliśmy pozytywnie 🙂

Dostosowanie strony internetowej do urządzeń mobilnych jest bardzo ważne, ponieważ wzrasta liczba użytkowników urządzeń mobilnych, którzy przeglądają strony internetowe.

Na platformie ranking.gemius.com można zobaczyć jak zmienia się liczba odsłon z wykorzystaniem różnych urządzeń. Widać spadek oglądalności stron na komputerach PC, a wzrost na telefonach. Na pewno duża część tych wyświetleń dotyczy Facebooka czy Messengera, ale też  i innych stron. Warto więc zadbać aby firmowa strona wyświetlała się prawidłowo na urządzeniach mobilnych takich jak smartfon czy tablet.

 

 

 

 

STRONNET Sylwia Płonka

"Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą." Henry Ford

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Pisz śmiało!
Proszę, nie krępuj się pisać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.