Jaki moduł PrestaShop dostawa & płatność

,

Silnik sklepu PrestaShop wydaje się być bardzo rozbudowany, nie posiada jednak tak ważnej rzeczy jak powiązanie metody dostawy z metodą płatności. Jak klient wybiera dostawę za pobraniem, to powinien mieć tylko opcję płacę przy odbiorze. Jak wybrał zwykłą przesyłkę kurierską, to nie powinien zobaczyć opcji płacę przy odbiorze. Można by wymieniać wiele kombinacji wszystko zależy od nas i naszych możliwości.

W poszukiwaniu modułu realizującego, wydaje się tak prostą funkcjonalność przetestowałam kolejno moduły do PrestaShop 1.6.1:

Moduł Pcpayments2carriersfree

Moduł zainstalował się i na początku wszystko wskazywało, że jest ok. Niestety zmiany nie były widoczne dziś już wiem dlaczego.

Moduł Ship2pay-ps16-master

Moduł się nie instalował. Po skróceniu nazwy do ship2pay, zgodnie z danymi w plikach (co w przypadku modułów jest istotne) moduł dalej się nie instalował. Nie pozostało nic innego jak dokładne przeglądniecie kodu i wprowadzenie potrzebnych zmian i udało się. Moduł działa poprawnie, wiąże metody dostawy z wybraną metodą płatności.

Moduły Shiptopay_PS1.5 oraz Payments2carriers

Moduły te są dla starszych wersji i do wersji PrestaShop 1.6 ich nie polecam. Choć moduły Shiptopay i Payments2carriers się zainstalowały  i funkcjonalność każdego modułu z osobna działa, to niestety strona sklepu po zastosowaniu tych modułów jest rozsypana.

 

STRONNET Sylwia Płonka

"Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą." Henry Ford

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Pisz śmiało!
Proszę, nie krępuj się pisać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.