Content marketing czyli jak pisać teksty na stronę internetową

Content marketing co to takiego?

Content marketing to treść, strategia która ma na celu zainteresować potencjalnego klienta naszym produktem bądź usługą. Inaczej ujmując content marketing to treść pozycjonująca stronę internetową.

Dobrze napisany tekst umożliwia wysokie pozycjonowanie strony na wybrane frazy, które są średnio popularne, bądź mają niewielką konkurencję. Polecam również pisać teksty, który zawierają tak zwany długi ogon (w pozycjonowaniu tak nazywamy długie frazy).

Jak długi ma być tekst na stronę internetową?

Tekst na stronę internetową powinien zawierać przynajmniej 2000 słów, taki tekst przeglądarka Google uzna za interesujący i sprawdzi jego zawartość. Pisząc tekst pamiętaj, że przede wszystkim piszesz dla przekazania informacji. Budowa treści jest równie ważna, nie pisz długiego monologu bo nikt go nie przeczyta. Stosuj nagłówki i akapity, pozwól czytelnikowi na zastanowienie się. Zachęć do dalszego czytania.

Czy jakość treści jest ważna?

Oczywiście, że tak! Jeśli popełniamy dużo błędów stylistycznych i ortograficznych to jakość naszych tekstów będzie niska i czas który poświeciliśmy na jego napisanie może okazać się straconym czasem. Merytoryczność pisanych tekstów również jest bardzo ważna, nie można przysłowiowo „lać wody”, czy pisać kwiecistym stylem, trzeba wiedzieć o czym się pisze, po prostu znać temat. Można, a nawet powinniśmy przeczytać kilka artykuły o podobnej tematyce, można zaczerpnąć wiedzy na dany temat.

Co z kopiowaniem treści z innej strony?

Nigdy nie kopiuj treści z innej strony. Kopiowanie i wklejanie treści z innych stron, może przynieść odwroty skutek niż zamierzony, czyli twoja strona zamiast iść w górę w wynikach wyszukiwania, spanie w dół. Możesz modyfikować treść, możesz przetłumaczyć np. z języka angielskiego na polski. Ale nigdy nie wklejaj!!! Jeśli już to tylko w edytorze tekstowym, gdzie nie wstawią się razem z tekstem znaczniki html, a następnie w edytorze wizualnym wprowadź zmiany w treści i wyglądzie.

Jak to wygląda?

Przykład: Tekst z https://pl.wikipedia.org/wiki/Content_marketing


wklejony w edytorze wizualnym (zła praktyka)

<b>Content marketing</b>, czyli tzw. marketing treści, to strategia polegająca na pozyskiwaniu potencjalnych klientów

Wynik: Content marketing, czyli tzw. marketing treści, to strategia polegająca na pozyskiwaniu potencjalnych klientów


wklejony w edytorze tekstowym i z modyfikacją (dobra praktyka)

Content marketing, czyli tzw. marketing treści, to strategia polegająca na pozyskiwaniu potencjalnych klientów

Wynik: Content marketing to marketing treści, strategia polegająca na pozyskaniu potencjalnych klientów.

Kto pisze teksty na stronę internetową?

Teksty na stronę internetową można pisać samemu, jeśli oczywiście jest na to czas i posiada się umiejętności redagowania treści. Kto jak kto, ale na pewno najlepiej znasz swoją branżę i jesteś wstanie najlepiej opisać swoje produkty bądź usługi. Wszystko zależy od wielkości Twojej firmy. Jeśli zarządzasz dużą firmą, to polecam Ci pisanie tekstów na stronę internetową zlecić firmie lub osobie zajmującej się zawodowo copywritingiem.

Mam nadzieję, że mój wpis Cię zainteresował 🙂 Zawiera on tylko 457 słów więc nie jest on tekstem dla pozycjonowania strony, tylko krótkim przekazem informacji dla Ciebie.

 

 

 

STRONNET Sylwia Płonka

"Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą." Henry Ford

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz dołączyć do dyskusji?
Pisz śmiało!
Proszę, nie krępuj się pisać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.